Zájem o oblečení z udržitelných materiálů meziročně roste

Dle dat od módního srovnávače Glami.cz vzrostl loni zájem o oděv z udržitelných materiálů jako je například len, konopí, recyklovaný polyester nebo bio bavlna. Respektive ty materiály, jejichž využívání představuje nižší zátěž pro životní prostředí a jsou tak ekologičtější. A to zejména proto, že jsou recyklovatelné, jinak obnovitelné nebo se dají energeticky využít. 

Na tuzemském e-commerce trhu vzrostl počet objednávek tohoto sortimentu o 215%. Na Slovensku pak dokonce až téměř o 350%. Glami dále avizuje, že nejvyšší nárůst udržitelné módy zaznamenali v Rumunsku, kde šlo o 420% meziroční nárůst. Následovalo Řecko s 352% a poté již zmiňované Slovensko. Před Českem je pak v meziročním růstu ještě Maďarsko, kde Glami zaznamenalo růst o 257%. 

Z interních dat a průzkumů Glami pak vyplývá, že téměř polovina e-commerce manažerů v oblasti módy se shoduje o důležitosti trendu udržitelných materiálů. Dle brand manažerky Glami, Kristýny Rakovské, stojí za vyšším růstem v Rumunsku a Řecku to, že je zde tento trend relativně nový. Zatímco například u nás již jde o dlouhodobou záležitost. Data z prvních čtyř měsíců roku 2021 pak dokládají, že růst důležitosti trendu bude pokračovat i nadále. Proto by se na něj e-shopy s módou měly určitě soustředit. 

Více o zbožovém srovnávači Glami se dočtete zde. A využít můžete také návody k Exportu produktů do Glami a Optimalizaci pro Glami.

Přejít na článek Češi mají zájem o módu z udržitelných materiálů. Loni objednávky vzrostly o 215 procent

Następny artykuł
Češi vítají udržitelné e-shopy. Někteří jsou dokonce ochotni připlatit si za ekologičtější dopravu