Shopstato

Nedávno se mezi Upgates doplňky zařadilo také Shopstato. Můžete nám na úvod tento nástroj představit? 

Shopstato jsou statistiky založené na analýze objednávek. Na základě dat z objednávek ukazujeme fungování e-shopu, jeho slabé a silné stránky.

Nejsme tedy náhrada Google analyticts a podobných systémů založených na cookies, naopak tyto statistiky doplňujeme.

Prozraďte nám, jaké konkrétní statistiky, které běžně nejsou dostupné, může váš nástroj e-shopu ukázat.

Hodně zajímavá statistika jsou Zisky. Tento modul ukáže čistý zisk nejen na každé objednávce, ale i produktu. Další naší specialitou je RFM analýza. Tato analýza rozhodně není pro všechny, ale kdo s ní umí zacházet, může se v marketingu velmi snadno zvýšit efektivitu a snížit náklady. 

Máte přehled o tom, které metriky e-shopy v Shopstatu oceňují nejvíce? 

Nejčastěji využívané je statistika Nejčastější kombinace, Sortiment report pro cenový srovnávač Heuréka a samozřejmě Zisky. 

Jak důležité jsou vlastně pro průměrný e-shop statistiky objednávek, zákazníků a produktů? 

Pokud chcete snižovat náklady a zvyšovat efektivitu, je potřeba vědět, kde e-shopu utíkají peníze a co má smysl osekat a co podpořit. Pro průměrný e-shop nabízíme možnost vytvořit pevné základy pro další růst. Ukážeme produkty, které jsou ležáky a které se naopak  na skladu neohřejí. Analýzou objednávek ukážeme nejčastější kombinace, u kterých má smysl pro prodejce vytvořit akční balíček. 

Jak probíhá samotné propojení e-shopu, který běží na Upgates s doplňkem Shopstato? 

Díky tomu, že jsme přímo doplňkem v administraci Upgates, je napojení velmi jednoduché. Stačí doplněk aktivovat. Vše důležité je automatizováno. Jen je nutno mít chvíli trpělivost, než se stáhnou první objednávky pro nový profil, To může zabrat i hodinu. Po úspěšném načtení přijde na příslušnou adresu informační email.

Pro správnou funkci je ovšem nezbytné nastavit v administraci Shopstato všechny údaje o e-shopu. Zejména správně nastavit stavy objednávek. Tato činnost je jednorázová a zabere jen pár minut na začátku. Pak jsou statistiky funkční bez dalšího zásahu.

Jaké máte s vaším nástrojem plány do budoucna? 

Plán na tento rok je jasný. Dát o sobě více vědět v české e-commerce, dokončit anglickou mutaci a vydat se se statistikami do světa.