Pro spoustu lidí je teď důležité si svůj domov vylepšit tak, aby se v něm cítili lépe, říká Anna Majuková z IDYLO.cz

Prodej dekorací a nábytku nejen do domácnosti. To je bezpochyby odvětví, ve kterém není vůbec snadné prorazit. Nadnárodní obchodní domy se zaměřují na prodej kvanta bytových doplňků, čímž tlačí ceny a nároky nakupujících dolů. Rozhodně ale ne u všech. A právě proto je tady e-shop Anny Majukové, IDYLO.cz. Ten svým zákazníkům nabízí nadčasový styl bydlení a bohatý výběr originálních doplňků interiéru, ale také exteriéru. Vše je laděné do přírodního stylu, který vytváří z vaší domácnosti nebo zahrady harmonické místo. Více už nám ale v rozhovoru řekne přímo Anna Majuková.

IDYLO prodává především designové dekorace do domácnosti, můžete nám na úvod prozradit, jak jste se k e-shopu s bytovými doplňky dostala?

Nápad založit obchod s dekoracemi jsem měla v hlavě už delší dobu. Mám ráda bytový design a baví mě být kreativní, neustále něco vymýšlím a zkouším. Čekala jsem jen na vhodnou dobu. A ta vlastně přišla během druhé mateřské dovolené. Mým plánem bylo založit malý e-shop s neokoukanými doplňky, primárně zaměřený na originální produkty a nové značky, které na českém trhu ještě nemají velké zastoupení. Nejsem ale vyhraněná, co se značek týče, nabízím zboží od velkých známých značek na stejném místě jako z lokálních malých dílen.

Jak vybíráte produkty, které následně nabízíte na e-shopu?

Řídím se vlastním pocitem. Nemám vyhraněný styl, hlavním kritériem je pro mě nadčasovost. Mám ráda doplňky v neutrálních zemitých barvách, vyrobené z přírodních materiálů, výrazné barvy byste u mě moc nenašli. Mojí myšlenou je nabízet takové doplňky, které se dají libovolně kombinovat a budou lidi bavit i za několik let.

Zaměřujete se především na stylové doplňky ze Švédska a Nizozemska. To jsou národy, které si na bytový design nejspíš potrpí. Jak jsou na tom Češi?

Ano, obvzlášť Skandinávie je péčí o své domovy proslulá a je velkou inspirací pro celý svět designu. Dánský výraz ,,hygge" je synonymem pro pohodový přístup k životu spjatý s útulným bydlením. Co se týče Nizozemí, to je moje srdcovka. Zamilovala jsem si tuto zemi už během studia na gymnáziu, kdy jsme byli na týdenním pobytu na lodi, kterou jsme propluli velkou část země. Cit Nizozemců pro detail v bydlení je také úžasný. Myslím si, že Češi v péči o své domovy určitě nezahálí. Když jsem díky IDYLU objevila českou instagramovou scénu o bytovém designu, nestačila jsem se divit, kolik zapálených a velmi talentovaných lidí se smyslem pro detail na ní působí.

Vyrábíte si některé produkty sami?

Přímo my nevyrábíme, ale necháváme si některé produkty vyrábět na zakázku pro naši značku. Například výrobky ze dřeva v malé české dílně, to je velmi příjemná spolupráce. A nyní chystám s kamarádkou minimalistickou kolekci doplňků z keramiky. Na výsledek se moc těším.

Často se mluví o tom, že s tím, jak Češi loňský rok strávili především doma, začali více investovat do vlastního bydlení. Pozorujete i vy tento trend?

To úplně nedokážu posoudit, já jsem IDYLO spouštěla do provozu až během probíhající coronavirové krize, v listopadu 2020. Ale myslím si, že pro spoustu lidí je teď důležité si svůj domov vylepšit tak, aby se v něm cítili lépe - přece jen je to teď pro nás všechny místo, kde trávíme většinu svého času a je to jedna z dostupných možností, jak si aktuálně udělat radost.

Jak jste spokojení s řešením od Upgates?

Jsem velmi spokojená. Přiznám se, že během plánování a připravování e-shopu jsem zkoušela různé platformy, abych měla porovnání. Upgates u mě zvítěžil nejen proto, že je úplně intuitivní, ale měl i nejzajímavější a nejpřehlednější grafické zpracování.

Podělíte se s námi na závěr o plány do budoucna?

IDYLO původně měl být úplně malý projekt, s cílem trochu mi zaměstnat hlavu od mateřských poviností. Popravdě jsem vůbec nečekala takový ohlas a tak rychlý nárůst v počtu zákazníků. Aktuálně dělám IDYLO pouze já s manželem a občas je to opravdu časově náročné. Třeba teď před Velikonoci, kdy jsme dali děti spát a do půl jedné do rána jsme jen balili krabice. Určitě do budoucna chci pokračovat se stejnou vášní, jakou vkládám do IDYLA nyní, snažit se objevit další zajímavé produkty, které bych mohla nabídnout. Chtěla bych se věnovat i vlastním návrhům originálních doplňků. Ale plánovat dlouho dopředu nemám ve zvyku, uvidíme, co budoucnost přinese. Doufám, že nás všechny čekají veselejší zítřky.

Następny artykuł
Marek Duda z Retino: k vratkám a reklamacím je třeba postavit se čelem. Dívejte se na ně jako na obchodní příležitost