Pomocí Mergada skoncujete s manuální úpravou feedů ještě dnes

Editor feedů Mergado je v e-commerce známý jako všestranný pomocník při nastavení inzerce. Proč se bez něj neobejdete? Zautomatizuje vám všechny pracné úkony na e-shopu a ušetří nejen čas, ale i náklady za vývojáře. Pokud jste ho ještě nezačali používat, podívejte se, jak vám zjednoduší život.

Jak pracuje virtuální správce feedů

Mergado je feed marketingový nástroj, pomocí kterého dokážete hromadně nastavovat inzerci pro množství velkých srovnávačů zboží a reklamních kanálů. V současnosti podporuje více než 400 reklamních systémů v 41 zemích světa. Funguje jako prostředník mezi e-shopem a srovnávačem. Pravidelně stahuje XML nebo CSV soubor s informacemi o produktech, který následně zpracuje do výstupních dat pro zbožáky. Mergado pracuje on-line, bez zásahu do vašeho e-shopu a s neomezeným počtem uživatelů. V přehledném rozhraní najdete široký balík funkcí, se kterými zrychlíte práci na každodenních e-shopařských úkonech. Zpracujete v něm například i data od dodavatelů, které naimportujete jednoduše do systému Upgates.

Jeho předností je i Mergado Product XML, se kterým dokážete bezvadně převádět data pro všechny podporované formáty reklamních systémů. Také garantuje maximální přenosnost dat pro všechny podporované formáty, díky čemu už u srovnávačů nemusíte sledovat změny specifikace XML. Systém Upgates podporuje Mergado Product XML ve všech variantách svých řešení. S Mergadem využijete i formáty pro srovnávače zboží, které již používáte a převedete je na ty, které aktuálně potřebujete. V aplikaci si pro každý srovnávač vytvoříte samostatný export a můžete pracovat jen na jeho úpravách.

Dostaňte váš feed do stoprocentní kondice

Pro bezchybný start na srovnávačích potřebujete XML soubor v požadovaném formátu. Nejste si jistí, jestli by splnil požadavky dané platformy? Zkontrolujte jeho stav s bezplatným auditem feedu, stačí vám jen jeho URL adresa. Díky auditu získáte kompletní analýzu a doporučení, jak ho s Mergadem opravit. Nezapomínejte také na fotky produktů, které jsou většinou to první, co zákazníky zaujme. Pomocí bezplatného auditu obrázků od aplikace Feed Image Editor zjistíte, zda má váš image marketing mezery a jak je případně opravit.

Naučte se stoprocentně pracovat s Mergadem již od prvního nastavení. Průvodce úvodními kroky naleznete na stránce Začínáme s Mergadem. Provede vás registrací, založením uživatelského účtu i prvním exportem.

E-shopaři a marketéři využívají Mergado nejčastěji pro: 

  • Správné párování produktů je klíčem ke kvalitní inzerci na porovnávačích zboží a dokáže výrazně zviditelnit sortiment e-shopu.
  • Nastavení ceny dopravy, která pro zákazníky představuje jeden z hlavních faktorů ovlivňujících uskutečnění nákupů na srovnávačích zboží.
  • Kontrolu produktů prostřednictvím pravidel a výběrů. Odhalí chybějící, duplicitní, nesprávné či jinak vadné elementy, které ovlivňují nejen inzerci, ale i celý online obchod.
  • Nastavení kategorií pomocí implementovaného našeptávače, který je k dispozici pro všechny známé vyhledávače.
  • Optimalizace nákladů a vytvoření více konverzní inzerce. V Mergadu snadno nastavíte ceny za proklik i podle ceny zboží.
  • Přehled o sortimentu v části Produkty. Najdete zde několik pohledů na produktová data ve feedu - zjednodušený přehled i komplexní zobrazení elementů a hodnot v tabulce.
  • Nastavení strategií e-shopu pomocí biddingu. Pokud ještě nebidujete automaticky, vyzkoušejte nástroj Bidding Fox pro Heureku a Zboží.cz, který vám výrazně zkvalitní vaše strategie a zkrátí čas.
  • Doplnění a opravu elementů ve feedu nebo nastavení správných hodnot u parametrů zboží.

Pro rychlé nastavení inzerce využijete předchystaná makra, která vám pomohou s častými úpravami ve feedu. Aplikujete je na jeden klik a hravě tak zautomatizujete množství manuálních úkonů.
Pokud byste si při vylepšování feedu přece jen nevěděli rady, Mergado nabízí mnoho cest, jak získat potřebné informace. Všechny důležité postupy si osvojíte na jeho blogu, fóru, video-nápovědě a bezplatných školeních.

Ceny za Mergado se řídí podle počtu produktů na výstupu. Udělejte si názor na jeho kvality a vyzkoušejte ho prvních 30 dní v plné výbavě zdarma.
Rozšiřte možnosti vašeho e-shopu prostřednictví kvalitního feedu. Dosáhnete lepších pozic na srovnávačích zboží. Pro jeho bezchybný stav se obraťte na moderní nástroj Mergado.

Następny artykuł
Xemel, specialista na váš feed management