Michal Kopřiva: Twisto Pay. Jednoduché platby na 1 kliknutí

Twisto nabízí skvělou zákaznickou zkušenost díky systému “Buy now, pay later”, kterému se v Česku říká odložená platba. Je stále populárnější ve světě a Twisto ho na český trh uvedlo jako první už v roce 2013. Jak Twisto pomáhá prodávat, nám popsal Michal Kopřiva, business developer Twista. 

Co může Twisto Pay přinést zákazníkům?

Je toho hodně. Twisto Pay je moderní způsob placení, který lze provést bez registrace, pohodlně, rychle a jedním kliknutím. Například u nákupu módy a oblečení lze dokonce říct, že Twisto supluje zkušební kabinku. Díky tomu, že zákazník má na úhradu nákupu 14 dní, může si zboží v klidu prohlédnout a případně vrátit bez toho, aby měl v transakci a vratce svoje vlastní peníze. Klienti platí jen za zboží, které si opravdu nechají.

A jak se přítomnost Twisto Pay v nákupním košíku promítne do byznysu e-shopů?

S platbou přes Twisto Pay získají jistotu i e-shopy. Po odeslání zboží odesílá Twisto peníze ihned a e-shopy na nic nečekají. To znamená, že prostředky za zboží nikdy nevisí ve vzduchu jako třeba v případě dobírky a obecně to tak má pozitivní dopad na cashflow e-shopů. Navíc Twisto kryje 100 % rizik a zaslané peníze za objednávku e-shopům vždy zůstávají. Z různých případových studií, které pravidelně s e-shopy děláme, víme, že díky Twisto Pay se o 20 % zvyšuje průměrná hodnota objednávky, o 12 % konverze a o 25 % snižujeme nákupy na dobírku. K tomu lze přičíst zvýšenou frekvenci nákupů – o 133 %. Samozřejmostí je profesionální podpora zákazníků. Pokud je Twisto Pay dobře prezentováno, můžou nákupy přes něj představovat 20 až 30 % všech plateb.

A kde lze Twisto Pay najít?

Jsme na více než 4000 e-shopů v ČR a Polsku, za zmínku stojí např. Damejidlo,Rohlik,KFC, Slevomat, Astratex, Urban Store, ZOOT,Reserved, Eobuv, Footshop, Letuška.  Kompletní přehled najdete tady.

Možná bys mi mohl vysvětlit, jaký je rozdíl mezi Twisto a Twisto Pay.

To je jednoduché. Twisto Pay je naše platební metoda na e-shopech, kterou lze platit ihned bez registrace. Twisto ale nabízí i účet pro registrované klienty, se kterým získají spoustu dalších výhod, jež usnadňují každodenní placení. Máme třeba přehlednou appku s automatickou kategorizací výdajů a další služby. 

Pro představu, přes Twisto Pay už zaplatilo přes milion a půl uživatelů a naši registrovaní zákazníci, kterých je více než 100 tisíc, mají na svých účtech zhruba 1,5 miliardy korun měsíčně, jež jsou připraveny k útratě.

A co tedy Twisto ještě umí?

Twisto nabízí svým zákazníkům pracovat kreativně se svým měsíčním cashflow. S Twisto účtem klienti získávají možnost prodloužit si splatnost svých nákupů ze 14 dní až na 45. Zároveň nabízíme Nákup na třetinu, to znamená, že na vybraných e-shopech (jsou jich desítky a patří k nim Alza, Ikea, Eobuv a Zoot například) si můžou každou transakci nad 1 500 Kč rozložit na třetiny zcela bez poplatku. Máme i klasické splátky, díky kterým lze každou platbu nad 1 500 Kč rozložit až do 12 měsíců. Naše splátky jsou podle mě výhodné i proto, že lze větší platbu rozložit zpětně, a to jen na pár kliknutí přímo v appce.

O Twistu se často píše jako o inovativním poskytovateli plateb. Máte toho ještě víc?

Ano, výčet našich produktů ještě nekončí. Vyvíjíme naše služby v souladu se zahraničními trendy a našim klientům poskytujeme i různé “vychytávky”, které jsou běžné u západních fintechů a neobank. To jsou především služby Twisto Snap nebo Split. Ta první funkce zákazníkům nabízí platbu fotkou, to znamená, že lze vyfotit jakoukoli fakturu nebo vyúčtování a my se už o jejich úhradu postaráme včetně dohlédnutí na termín splatnosti. Twisto Split zase umí jednu platbu rozdělit mezi víc lidí a je jedno, zda jsou uživatelem Twista, nebo ne. Osobně se mi moc líbí možnost vyfotit si k platbě účtenku. Jestli neradi shromažďujete různé účtenky, je to ideální řešení.

Jak probíhá integrace Twisto Pay?

Proces integrace je velmi jednoduchý a zvládne ho opravdu každý. Po podpisu smlouvy stačí pouze vložit aktivační klíče, které najdete v rozhraní Twisto pay do rozhraní Upgates a je hotovo. Celý proces nezabre více než 10min. Pokud máte o Twisto Pay zájem, stačí vyplnit tento formulář a my se Vám brzy ozveme. 

Jak dlouho vlastně v Twistu pracuješ?

Do Twista  jsem přišel v roce 2018, ale to bylo Twisto ještě docela jiná firma, o dost menší, bylo nás cca 60 dnes už je nás víc než 150. Mezitím jsme se rozrostli do Polska, získali různé zahraniční investice, přičemž ta poslední nám udělala obrovskou radost. Získali jsme stovky milionů korun od australské firmy ZIP, která je v odložených platbách světovým leadrem. Loni se stala “jednorožcem”, protože její hodnota překonala miliardu dolarů. S kolegy ze Zip teď úzce spolupracujeme a sdílíme si zkušenosti. Je opravdu skvělé mít možnost vidět odložené platby jejich optikou a inspirovat se od těch nejlepších.

Następny artykuł
Daniel Havel (CEO, ThePay): Placení musí být jednoduché. Čísla účtu už dneska nikdo přepisovat nechce