Jak zmáknout design eshopu

Na tom, že svižný, moderní a vzdušný design eshopu prodává, se bezpochyby shodneme. Ale jak to udělat? Jak pořídit svému e-shopu elegantní a zároveň praktický, funkční kabát? Možnosti tu jsou. Seznamte se, prosím.

Tyto možnosti se liší podle toho, o jaký typ e-shopu se jedná. Jinak budeme řešit design u e-shopů vytvořených na míru, jinak budeme postupovat u těch pronajatých.
U prvního typu si připravte spoustu času, peněz a vitamínu B na nervy. U druhého ušetříte čas i peníze, ale bez možnosti do celkového vizuálu významně zasahovat a omezeni budete na eshop šablony. To nejspíš nebude úplně ono. A co kdyby existovala nějaká třetí cesta? Časově méně náročná, kódovací dovednosti nevyžadující, praktická, poskytující svobodu při tvorbě optimální grafiky pro každého? Čtěte až do konce. Rafinovaně právě o takové možnosti píšeme až tam.

Design eshopu na míru

E-shopům na míru se grafika vytváří zdlouhavě a draze. Navíc pokud se chcete do tvorby šablony a grafických úprav pustit sami, bez perfektní znalosti kódování to opravdu nepůjde. Ani bez pevných nervů se neobejdete. A bude vás to stát opravdu hodně času.

Ano, můžete využít open-source systémy, například Presta nebo Magento, které vám poskytnou základní zdrojový kód. Ten můžete upravovat a měnit. Stále je tu ovšem ona nutnost znát kódování. A pořád budete muset vytváření grafiky věnovat mnoho času.

Že nejste žádní programátoři a sami si s tím vším určitě neporadíte? Potom si komplexní design e-shopu můžete objednat na zakázku. Jen počítejte s tím, že si za ni významně připlatíte. Podle náročnosti může jít až o stovky tisíc. Svůj e-shop budete jistě chtít upravit podle svých potřeb a představ. Tím se nutně zvýší i časová náročnost celého tvůrčího procesu. Budete zadávat svoje požadavky zhotoviteli, čekat na jejich realizaci, následně je verifikovat nebo ještě korigovat. To všechno chce čas i trpělivost. Doba zpracování se bude prodlužovat a spolehnout se tady můžete na přímou úměru. Čím větší e-shop máte, tím déle si počkáte. Ptáte se, jak dlouho to by to tak mohlo trvat? Počítejte i s několika měsíci. Akce Kulový blesk to opravdu nebude.

Grafika pronajímaného eshopu

Možná si teď říkáte, že vás se žádné vlastní vytváření e-shopu, ani jeho tvorba na zakázku netýká. E-shop máte pronajatý, tak to přece musí být nějak celkově jednodušší. A budete mít pravdu. Pokud vám nebude vadit, že možnosti grafiky a jejího nastavení budete mít omezené. Eshop šablony jsou pořád jenom šablony. A všechny jsou dané poskytovatelem. To v praxi znamená, že nebudete mít moc šanci do jejich grafického vzhledu zasahovat. Rozhodně ušetříte peníze a čas. Grafiku eshopu však nebudete mít podle svých představ. Tak úplně se od ostatních neodlišíte.

Už to tady jednou zaznělo

A co kdyby existovala nějaká třetí cesta? Časově méně náročná, kódovací dovednosti nevyžadující, praktická, poskytující svobodu při tvorbě optimální grafiky pro každého? Taková cesta existuje a má i svoje trochu legrační jméno. Krabicové řešení. I tady je dobré nejdřív popřemýšlet a uvědomit si, že většina krabicových řešení na trhu neumožňuje úpravy v kódu. Teď nejde o to, že sami kódovat neumíte a na první pohled vám to nevadí. Jde spíš o to, že třeba budete chtít časem něco pozměnit. Oslovíte programátora nebo grafika. Za jeho práci mu budete připraveni i zaplatit. Jenže když nejde v kódu upravovat, ani odborník s tím zázraky neudělá. Nabízí se tím pádem otázka, nakolik se spokojíte s přednastavenými prvky. Nebo byste přece jen raději měnili všechno, co vás napadne podle vlastních představ a potřeb?

Krabicové řešení s grafikou na míru anebo žádné eshop šablony

Pokud jste raději tvůrci než jen pasivními příjemci, máme pro vás zajímavé řešení. Modul Designer od Upgates. S ním si můžete svůj e-shop upravit přesně tak, jak budete sami chtít. Jak se budou vaše potřeby na grafiku vyvíjet spolu s celkovým podnikáním. A programovat? Programovat nemusíte vůbec nic. Pokud to sami nebudete chtít. V tom případě se na vyžádání dostanete i do editoru kódu, kde pak budou vaše možnosti téměř neomezené. Během chvilky si nastavíte veškeré grafické prvky e-shopu tak, aby to sedělo po všech stránkách vám i vašim zákazníkům. Do puntíku. A to doslova.

Že je to zajímavé, ale řeči se mluví, voda teče a tohle jsou pořád jen věty na papíře, pardon, na displeji? I tady budete mít pravdu. Máte ale možnost si e-shop založit zdarma na 30 dnů a všechno si důkladně vyzkoušet. Přesvědčíte se o tom, že variant grafických úprav tady najdete mnoho. Nekonečně mnoho. Tady jsou některé z nich.

Začít ... 30 dnů na zkoušku zdarma

Administrace grafiky Upgates

Bude to raz dva

Veškerou grafiku svého e-shopu můžete upravovat v jeho administraci v záložce Grafika v levém menu. Tvorba grafiky e-shopu tak pro vás bude určitě snadnější a rychlejší než kdykoliv předtím.

Nastavení / Grafika / Designer

Přednastavených grafik e-shopu nabízí modul Designer 6. U každé z nich můžete aplikovat jedno ze dvanácti témat. To vám dává celkem 72 kombinací a různých podob šablony.

Vybrat si můžete také základní a doplňkové barvy grafiky. Takřka neomezený výběr umožňuje ladit a vyladit působivé barevné kombinace. A kdyby náhodou na vás některé barvy byly trochu křiklavé nebo rušivé, vyřešíte to elegantně s funkcí šedých odstínů.

Takže šablonu bychom měli podle vlastních představ. Nejlepší čas nahrát si do ní svoje logo a favicon (ikona v záložce prohlížeče). Styl a velikost písma si nastavíte snadno. Zrovna tak zarovnání a také tvar, tloušťku nebo styl ohraničení komponent e-shopu.

Zajímavé možnosti najdete také v dalších funkcích. Zde můžete nastavit zhuštění obsahu definováním velikosti mezer mezi kontejnery. Svůj e-shop tak budete mít vzdušnější. Nebo naopak ušetříte místo na stránkách.

Už v tento moment váš e-shop získal unikátní a individuální úpravy. Ten dobře padnoucí a skvěle vypadající oblek na míru, který vytváří dobrý dojem, zároveň je praktický a snadný na údržbu. Stejně jako jednoduchá tvorba grafiky e-shopu na míru. Dobře vypadá a není to konfekce. Budete jiní než ostatní. Rozhodně odlišní od konkurence.

Úpravy hlavní stránky v Designerovi

Je libo další úpravy?

Máte možnost. V oddílu šablony najdete čtyři rozložení šablony pro vaši přednastavenou grafiku. Tady si do detailu nastavíte všechno potřebné. Hlavičku, patičku, bannery. Cokoliv budete chtít.

Struktury stokrát jinak

Pro hlavní stránku si můžete vybrat z více variant a struktur celé stránky. A nejen stránky. Ani tady se meze vaší kreativitě nestaví. Můžete si hrát, tvořit, vymýšlet. A vybírat, upravovat, kombinovat. Všechno co vás napadne.
Ve všech směrech si můžete přizpůsobit strukturu komponent u stránek se seznamem produktů, detailem produktu, textovou stránku nebo grafický design košíku.

Komponenty zrovna tak

Když už máte navolené komponenty, upravte si i jejich barevné provedení. Ve vybraných kontejnerech můžete například vložit obrázek do pozadí nebo upravit zarovnání textu. Některé součásti komponent, například v hlavičce nebo patičce, můžete skrýt úplně.

Designujte si svůj prostor po svém

Dát svému prostoru tvar, barvy a celkové grafické vyznění. To vše je najednou možné vidět úplně novou optikou. Nejen že to přestává být nedostupná programátorská ekvilibristika. Je to schůdné, dostupné, a ještě si u toho můžete hrát a tvořit, bavit set. V nastavení svého e-shopu najednou můžete jít do nekonečna a ještě kousek dál. Je to váš prostor a vy si ho přizpůsobujete tomu, jací sami jste, co chcete nabídnout a co potřebujete vyjádřit.
V Designerovi si můžete v záložce Nastavení také zvolit jinou verzi. To vám zpřístupní další možnosti přednastavení a nastavení grafiky. V zobrazení modulu vlevo dole si zkontrolujete, jestli se váš e-shop správně zobrazuje ve všech zařízeních.

Tak a je to. Teď už je to na vás. Grafiku svého e-shopu máte ve svých rukách. I ve svých barvách. To rozhodně.

Następny artykuł
Responzivní design e-shopu