Jak na kvalitní newsletter

Formát newsletteru

Chcete-li zajistit, aby celý váš návrh byl viditelný, a aby jste se vyhnuli jakékoli formátovací chybě, měla by šířka vždy zůstat kolem 600 pixelů. Proč zrovna 600 pixelů? Protože mnoho e-mailových klientů se zobrazuje v úzkém okně náhledu. Zákazníci využivají různé e-mailové klienty od Seznam.cz, Gmail, Outlook a další. Spousta z nich má různá menu a toolbary, které mohou překrýt váš obsah. Šířka okolo 600 pixelů minimalizuje dopad těchto překrytí.

V jednoduchosti je síla

Průměrný dospělý člověk má rozsah pozornosti pouhých 8 sekund, proto je důležité, aby vaše newslettery byly snadno čitelné, poutavé a povzbuzující zákaznika, aby se zapojil. Mějte na paměti, že newsletter není váš eshop, takže se zaměřte na obsah newsletteru v klíčových bodech a připojte odkazy s detaily. Využívejte krátké odstavce, odrážky apod.

Příliš žluťoučký kůň úpěl ďábelské ódy

Webové fonty nejsou široce podporovány v e-mailu, takže bohužel nelze použít jakékoliv písmo a zaručit, že nedojde k žádnému problému s formátováním či zobrazením diakritiky. Pouze bezpečné webové fonty jako Arial, Helvetica, Tahoma, Times New Roman vám zajistí, že vzhled vašeho e-mailu zůstane konzistentní ve všech e-mailových klientech.

Vzhled

Je důležité, aby newsletter nesl vzhled vašeho eshopu. Při navrhování svého newsletteru, zachovejte barevné schéma, logo a designové prvky odpovídající vašemu eshopu, tak aby uživatelé přesně věděli, od koho newsletter pochází jakmile jej otevřou.

Finální úpravy

Zašlete si testovací newslettery, aby jste zajistili, že váš návrh nemá žádné chyby a zobrazuje se správně. To, že si zašlete testovací newslettery vám ušetří spoustu času u pozdějších náprav chyb a budete si jistí s optimalizací zobrazení pro dosažení nejlepších výsledků. 

Następny artykuł
Věrnostní program a maximální využití jeho výhod