Jak jednoduše vyřešit vážení balíků pro Zásilkovnu s Chameleoonem?

Zásilkovna (na Slovensku nově Packeta) přichází od 1. září s požadavkem povinného zadávání váhy zásilky před nebo při vytváření objednávky přepravy. V případě, že váha zásilky nebude poskytnuta, nebude možné objednávku přepravy vůbec vytvořit. V dnešním článku si ukážeme, jak nová pravidla Zásilkovny jednoduše vyřešit přes expediční řešení Chameleoon. 

V Chameleoon jsou k dispozici 3 možnosti zadávání váhy. Dvě z nich měli uživatelé k dispozici už v minulosti a jedna je nová. 

  1. Předvolená váha: Umožňuje přenášet přednastavenou váhu zásilky do Zásilkovny. V tomto případě se zadává konstantní váha. Nevýhodou této možnosti, je fakt, že nezabezpečí zcela přesnou váhu, jako to přepravce nově požaduje. Jde však o možnost, jak Zásilkovně sdělit alespoň přibližnou váhu zásilek. Jde o nejjednodušší řešení. 
  2. Evidovaná váha produktů: zadávat váhu zásilky výpočtem váhy produktů. Toto řešení vyžaduje, evidenci váhy produktů už v e-shopu. Následně je možné váhy jednotlivých produktů sečíst a tak získat váhu celé zásilky. Díky této metodě budete schopni Zásilkovně předat poměrně přesnou váhu výsledných balíčků. Vyžaduje však vedenou evidenci váhy jednotlivých produktů. 
  3. Vážení balíků: poslední možností je novinka, která vám umožní přesně převážit zásilku před vytištěním expedičního štítku. Výhodou je možnost získání zcela přesné váhy včetně obalových materiálů. 

Vážení balíků je v aplikaci Chameleoon úplnou novinkou. Před vytištění štítku narazíte na nové okno pro doplnění údajů o váze zásilky. Jakmile položíte balík na váhu, hmotnost zásilky se automaticky přenese do aplikace. Následně Chameleoon vytvoří objednávku přepravy už s přesnou váhou a vytiskne expediční štítek. V případě, že zásilka obsahuje více balíků, je potřeba zvážit každý z nich. Po odvážení posledního se vytvoří objednávka přepravy. 

Chameleoon aktuálně podporuje váhu Ohaus Navigator, která je dostupná v několika provedeních. Postupně bude přibývat podpora dalších vah. 

Okno pro zadávání váhy je možné využívat také v méně automatizovaném režimu, kde je váha odeslaná prostřednictvím tlačítka na váze nebo v aplikaci. Můžete také využívat jakoukoliv váhu a hmotnost ručně přepisovat. 

Stejně tak Chameleoon nově umožňuje také automatické přebírání hmotnosti z váhy také při hromadné expedici.

Następny artykuł
Financování Lemonero s možností předčasného splacení zdarma pomůže vašemu e-shopu vytěžit ze sezóny maximum