Filip Svárovský (CEO, Tanganica): při správě produktových reklam e-shopům šetříme čas i peníze

Mezi Upgates doplňky se nedávno přidala také Tanganica. Jde o jednoduchý nástroj, který vám pomůže se správou produktových reklam. Ty může e-shop skrze nástroj Tanganica spravovat nejen jednodušeji, ale také levněji. Více už si přečtěte v rozhovoru s Filipem Svárovským, zakladatelem Tanganica. 

Tanganica se nedávno zařadila mezi nástroje, které si naše e-shopy mohou aktivovat. Můžete nám na úvod prozradit, jak vlastně Tanganica funguje?

Tanganica je velice jednoduchý nástroj pro e-shopy, který jim umožní během pár minut spustit reklamy na své produkty na Googlu a Facebooku. Eshoper má tak možnost spustit profesionální marketing aniž by musel mít vlastní reklamní účty a nebo pokročilé marketingové know-how. Vše zvládne sám pohodlně, klidně i z mobilního telefonu. 

Výhodou je i to, že eshoper nemusí oslovovat v první řadě drahé marketingové agentury a specialisty a může si tak vyzkoušet prodávat své produkty na internetu velice rychle a za relativně málo peněz. V Tanganice platí klient pouze za dobré výsledky a to malým procentem z obratu. 

Ve webovém rozhraní Tanganica vidí eshoper veškeré důležité statistiky o svém e-shopu v reálném čase. Je zdee možnost také své produkty a kategorie prioritizovat na základě toho, jak moc chce své produkty v inzerci zobrazovat. Pro klienty je to velice jednoduché a intuitivní. 

Chápu tedy správně, že cílem nástroje Tanganica je ušetřit e-shopům náklady za produktové reklamy? 

Tanganica ušetří e-shopu jak náklady na produktové reklamy tak zároveň spoustu času. Reklamy má eshop spuštěné doslova během pár minut. Tanganica je zároveň CSS partnerem Googlu. Naše CSS partnerství umožňuje inzerovat v produktových reklamách na Googlu až o 20 % levněji a každý e-shop je automaticky zahrnut zdarma do tohoto partnerství. Mnoho jiných CSS partnerů tuto službu zpoplatňuje. 

A jak celý nápad na vytvoření takového nástroje vznikl? 

S kolegou Robertem Tichým jsme již dříve měli menší lokální marketingovou agenturu. Čím dál více mezi našimi klienty přibývalo e-shopů, které vyžadovaly dost podobné služby. Napadlo nás tedy celý proces tvorby kampaní automatizovat a společně s naším dalším kolegou, vývojářem Samuelem Machatem jsme dali dohromady webovou aplikaci, aby si mohli klienti vše nastavit sami podle sebe. 

Je to již více než rok co Tanganica nabízí své služby všem eshoperům a za celou dobu s námi spolupracovaly více než dvě stovky e-shopů. 

A co plány do budoucna? Jak byste Váš nástroj rádi posunuli? 

Určitě chceme nadále zkvalitňovat naše služby tak, aby si přes Tanganicu mohl úspěšně spustit reklamy úplně každý. Postupně budeme přidávat nové reklamní formáty, které si budou mít možnost e-shopy přes Tanganicu spustit. Dále budeme určitě přidávat nové funkce, které zkvalitní celkový marketing a pomohou eshoperi s produktovým managementem. Tento rok máme v plánu začít pomalu expandovat do dalších zemí. Tím bychom mohli i částečně pomoci našim klientům s jejich vlastní expanzí. 

Dlouhodobým cílem je poté vytvořit globální platformu, která bude agregovat veškeré marketingové kanály do jedné jediné aplikace. Ale zde se bavíme o horizontu několika let. 

Proč jsou vlastně produktové reklamy pro e-shop tak důležité? 

Kvalitní marketing je pro internetové obchody naprosto zásadní. Když to vztáhneme například pouze na produktové reklamy na Googlu, tak ty mohou tvořit až 70 % veškerého obratu e-shopu, což může být pro jeho životaschopnost klíčové. Bohužel s narůstajícím počtem inzerentů je stále složitější a časově více náročné reklamní kampaně optimalizovat. My se snažíme tyto rutinní procesy automatizovat a eshoper má tak více času na ostatní klíčové prvky jeho podnikání.

Popište nám prosím, jak si e-shopy mohou Tanganicu aktivovat. 

Je to jednoduché, stačí zaregistrovat svůj e-shop v aplikaci Tanganica a aktivovat doplněk na Upgates. Krátký a přehledný návod, jak aktivovat doplněk Tanganica a spustit reklamy naleznete na našich stránkách.

Następny artykuł
Jan Laštůvka (CEO, Lemonero): chceme podfinancovaným e-shopům pomoct růst a prosperovat, ne jim přidělávat problémy