Optimalizace rychlosti e-shopu

Šablony Upgates e-shopů jsou optimalizovány tak, aby se rychle načítaly jak na klasických desktopech tak v mobilních zařízeních.

Jak je na tom Upgates oproti konkurenčním řešením v rychlosti načítání se můžete podívat v recenzi serveru 5nej.cz.

Analýza PageSpeed Insights

Analýza provedená službou PageSpeed ​​Insights ukazuje výkon stránky v mobilních a desktop zařízeních. Poskytuje návrhy, jak dosažené výsledky zlepšit z pohledu optimalizace.

Ze strany Upgates jsou veškerá dostupná systémová doporučení zvažována a v případě, že je to technicky možné, jsou zapracována do výchozích šablon designera. 

Počítač

Celkové skóre nově založeného e-shopu pro zobrazování na počítači je 93 bodů.  

Mobilní zařízení

Výsledek analýzy pro zobrazování na mobilních zařízeních je v číselném vyjádření o něco horší než v případě zobrazení na počítači. To je však zcela běžné, jak uvádí i nezávislé články třetích stran - Lighthouse Performance Score (LPS): krásy i pasti metriky všech metrik

Co může ovlivnit, aby se váš e-shop rychle načítal?

Optimalizace velikosti a formátu obrázků

Více informací v nápovědě zde

Zbytečná přesměrování

Neaplikujte přesměrování na stránku, která už nějaké to přesměrování má. Dochází pak k určité prodlevě v načítání požadované stránky.

Konverzní kódy a pluginy

Každý plugin, konverzní kód nebo trackovací kód znamená větší zátěž pro zpracování stránky a další požadavky navíc. Většina z nich načítá externí CSS styly a javascripty. Pokud používáte spoustu obsahu, sledovacích kódů nebo konverzních kódů musíte počítat s rapidním zpomalením načítání vašeho e-shopu. Stejně tak mohou stránky e-shopu zpomalovat pluginy (Hotjar, online chatovací okna, Instagram a Facebook pluginy atd.).

Vlastní kódy a styly

Každý řádek kódu v CSS stylech a JS souboru si vezme nějaký čas na nahrání, zpracování a vykreslení.

Členění kategorií

Doporučuje se obsah e-shopu strukturovat do podoby více kategorií s méně obsahem. Z pohledu rychlého načítání je vždy vhodnější mít např. 20 kategorií po 100 položkách než mít dvě kategorie s 1 000 položkami.

Počet produktů na stránce

Seznamy produktů se mohou načítat výrazně déle, pokud zobrazujete na stránce větší množství položek (více zde). 

Filtry

Aplikace většího množství filtrů na velké objemy položek může načítání také zpomalit. V takovém případě zkuste některé z nich deaktivovat (více zde)

Varianty

Nadměrné množství variant produktů může mít za následek pomalejší načítání detailu produktu. Zvažte v takovém případě, zda pro vás nebude lepší varianty nahradit konfiguracema (více zde)

Starší verze šablon

Systém grafiky e-shopů Upgates se neustále vyvíjí. S každou novou verzí přichází optimalizace a vylepšení rychlosti načítání dle nejnovějších trendů. Přechodem na novější verze vám může pomoci zrychlit načítání vašeho e-shopu.

Celková analýza

V případě, že vám výše uvedená doporučení nepomohou, můžete si domluvit konkrétní konzultaci s některou z marketingových agentur, které se optimalizací e-shopů dlouhodobě věnují a tuto službu nabízí (více zde)

Na tej stronie

Další zdroje informací

Facebook poradna

Výměna zkušeností, rady a tipy mezi provozovateli e-shopů na systému UPgates.

Přejít do poradny

Akademie

Získejte znalosti od našich specialistů na marketing, obchod, právo a podnikání.

Přejít do akademie

Novinky z Blogu

Co nového jsme pro vás připravili nebo chystáme najdete na blogu.

Přejít do blogu

Nepodařilo se Vám najít tu správnou odpověď?

Kontaktujte naši technickou podporu, která je tu pro vás od pondělí do pátku 8:00 až 16:00 hod.

Zákaznická podpora