APEK vyzývá podnikatele k přehodnocení portfolia nabízeného zboží s ohledem na válečné kroky Ruska

Asociace pro elektronickou komerci (APEK), jejímž je Upgates členem, zveřejnila výzvu (nejen pro podnikatele), aby přehodnotili portfolio nabízeného zboží s ohledem na ruskou válečnou agresi. 

Situace je bezprecedentní, a proto si žádá také mimořádně tvrdá opatření. APEK vyzývá nejen své členy, aby zvážili jaké zboží ve svých e-shopech či prodejnách nabízí. Některé české e-shopy už nyní vyřazují ze své nabídky ruské zboží. Jiné se ze země zcela stahují. Celou výzvu si můžete přečíst zde.

V Upgates považujeme za naši morální povinnost se k této výzvě připojit. Vzhledem k pokusům o kybernetické útoky, jejímž cílem byly naše servery, jsme přístup k založení projektu z území Ruské federace zakázali již dříve. Nyní jsme se rozhodli zcela omezit přístup k našim službám z ruského území. 

V případě, že na našem e-shopovém systému provozujete ruskou jazykovou mutaci, náš krok se Vás nedotkne. V našem úmyslu není zabraňovat českým podnikatelům ve svobodném podnikání. Můžeme na váš pouze apelovat, abyste působení v této zemi přehodnotili.

Następny artykuł
Pojďte s námi na největší český e-commerce veletrh zcela zdarma!