Jak si založit e-shop ve třech krocích ještě dnes

Založení internetového obchodu se může někomu zdát jako složitý úkol, ale tak to není. Založit eshop v dnešní době zabere pouhopouhý jeden den - a nejedná se o žádný nekvalitní eshop "splácaný" horkou jehlou, ale plnohodnotný, provozu schopný e-shop. Díky krabicovým řešením eshopů, kdy si pronajmete již hotový online obchod je toto o krok jednodušší.

Pokud si práci rozdělíte do rozumných kroků a předem rozmyslíte co vlastně chcete, váš eshop může běžet ještě dnes. Pojďme si takové základní rozdělení ukázat:

1. Vyberte si design

Některé společnosti investují nemalé peníze pro vybudování e-shopu "na míru". Pro vás je mnohem lehčí a určitě levnější si již z části hotový e-shop pronajmout. Samozřejmě, že budete muset grafiku trochu upravit, doplnit o vlastní loga či barevně doladit. Stále se však pohybujete v prostředí "zvládnu to sám". Obecně, je lepší si zvolit jednoduchou, univerzální tématiku a konstrukci, která zákazníka osloví více než "přeplácaný" design.
Luxusní bannery a animace se mohou zprvu zdát jako dobrý nápad, ale u mnoha e-shopů toto odvádí pozornost od hlavního účelu a tím je prodat zboží. Více se dozvíte v článku Jak zmáknout design e-shopu

2. Vyplňte textový obsah

Jakmile máte vybraný design, dalším krokem je vyplnit e-shop obsahem. Mnoho eshopů větších firem vás inspiruje s důležitým textem pro vaše zákazníky jako jsou podmínky pro vrácení zboží, obchodní podmínky a další důležité informace, které doplníte na e-shop během několika minut.

Mezitím si můžete vymyslet vlastní text jako je "O nás", informace o dopravě atd., protože tyto informace nejsou nutné při spuštění e-shopu a mohou být doplněny později.

3. Přidání produktu a příprava dopravy

Funkční rozložení a design je sice fajn, ale bez produktů a způsobu dopravy toho moc neprodáte :-). Tato část už je čistě na vás, produkty a jejich popis, doprava a dopravci - toto je základ k funkčnímu e-shopu. Vzhledem k tomu, že eshop zakládáte, předpokládá se, že produkty již máte zajištěny. Pro dopravu stačí všeobecný přehled o dostupných dopravách jako PPL, Česká pošta, DPD a jiní - vyberete si, která vám nejlépe vyhovuje.
Vytvořit e-shop ... 30 dnů na zkoušku zdarma

S těmito základními kroky máte vystaráno. Můžete vytvořit e-shop, prodávat své produkty a přitom máte stále možnost provádět dodatečné vylepšení a úpravy v případě potřeby. Spuštěním e-shopu v jeden den, vymažete jednu z největších překážek k vašemu prodejnímu úspěchu.
Następny artykuł
Přechod e-shopu na jiné řešení