Affiliate marketing

Affiliate marketing je typ online marketingu, který umožňuje webovým stránkám získávat provize za prodej produktů a služeb jiných společností. Webové stránky mohou být vlastněny jednotlivci, ale také velkými společnostmi.

Affiliate marketing je založen na spolupráci mezi webovou stránkou (takzvaným „affiliate partnerem“) a firmou nabízející produkt nebo službu (takzvaným „inzerent“). Affiliate partner propaguje produkty nebo služby inzerenta na své webové stránce, například prostřednictvím odkazů nebo bannerů. Pokud uživatel klikne na odkaz a provede nákup, affiliate partner obdrží určitou provizi.

Provozovatelé webových stránek mohou být motivováni k účasti v affiliate marketingu z důvodu získání dodatečných příjmů, zvýšení návštěvnosti webových stránek nebo zlepšení značky a povědomí o své značce.

Affiliate marketing se stává stále populárnějším a může být úspěšným způsobem, jak propojit uživatele s produkty nebo službami, které jsou pro ně relevantní. Pro advertiséry může být affiliate marketing účinným způsobem propagace produktů nebo služeb, aniž by museli investovat do tradičních reklamních kanálů, jako jsou televize nebo tisk.

Next article
A/B testing